کارکنان بانک صادرات ایران

اخبار بانک صادرات و شبکه بانکی،اطلاعات بانکی و بانکداری ، نظرات و پرسشهای مشتریان و کارکنان

+ نوشته شده در  پنجشنبه 1385/06/30ساعت 21:9  توسط مهدی صمدی   | 

 

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه 1385/06/29ساعت 21:26  توسط مهدی صمدی   | 

اسامی و ادرس  شعب خارجی بانک صادرت ایران در کشورهای زیر را می توانید در

 ادامه مطلب

مشاهده فرمایید

تركمنستان ، ازبكستان ، لبنان ، عمان ، بحرين ، امارات متحده عربي

يونان ، انگلستان ،  آلمان ، فرانسه ، افغانستان ، قطر


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه 1385/06/28ساعت 18:30  توسط مهدی صمدی   | 

راه‌هاي زيادي در آمريكا براي نقد كردن چك بدون مراجعه به بانك وجود دارد كه توسط شركت‌هاي مستقل از بانك، مديريت و انجام مي‌شوند. اخيرا شركت پي باي تاچ (Pay By Touch) روشي را پيشنهاد مي‌كند كه فروشنده را از مراجعه به بانك بي‌نياز مي‌گرداند. اگر چه مشكل اصلي در ايران احراز اعتبار چك و صاحب آن است، اما نقد كردن چك هم براي خود مي‌تواند محل تامل باشد.

محصول مورد نظر به فروشنده امكان مي‌دهد كه وجه چك‌ها را بصورت الكترونيكي به حساب خود بخواباند. اين كار باعث تسريع و راحتي جريان نقدينگي مي‌گردد.

روش كار در ثبت نام با ضبط ديجيتالي يك عكس و دو اسكن از دو انگشت دست انجام مي‌شود. در هنگام مراجعه به فروشگاه، اثر انگشت و عكس ديجيتالي مشتري، همراه عكسِ چك به بانك ارسال مي‌گردد. بانك نيز با استفاده از عكس و اثر انگشت، چك را نقد مي‌كند. دو اسكن از دو انگشت براي اطمينان و احتمال صدمه ديدن احتمالي يكي از انگشتان اسكن شده است. براي شناسايي، فقط اسكن يكي از انگشتان ارسال مي‌گردد.

شبيه اين عمل توسط شركت يو.اس بيومتريكز و سامانه چك‌ـ‌كيو (CheckQ) كه در شعب بانك يا اماكن ديگر نصب مي‌شود انجام مي‌گردد. هنگام دريافت پول با چك يا كارت اعتباري، اثر انگشت مشتري اسكن و كد شده و براي مقايسه با نمونه موجود در پايگاه اطلاعاتي فرستاده مي‌شود. سامانه مركزي بعد از مقايسه دو اثر انگشت، يا پيام تاييد براي كاربر مي‌فرستد يا پيام خلاف ارسال مي‌نمايد كه باعث رد شدن تراكنش مي‌گردد.

منع : ماهنامه راه راست

+ نوشته شده در  شنبه 1385/06/25ساعت 21:50  توسط مهدی صمدی   | 

+ نوشته شده در  پنجشنبه 1385/06/23ساعت 12:55  توسط مهدی صمدی   | 


سيستم سپهر بانک صادرات ايران بطور متوسط روزانه بالغ بر 2 ميليون و 42 هزار تراکنش

(TRANSACTION) دارد.
به گزارش روابط عمومي بانک صادرات ايران متوسط تعداد تراکنشهاي روزانه سيستم آنلاين (ONLINE) سپهر بانک صادرات ايران تا پايان مردادماه امسال به 2 ميليون و 42 هزار تراکنش بالغ شده است که به اين ترتيب رکود بي‌نظيري در تعداد تراکنشهاي روزانه حسابهاي الکترونيک نظام بانکي کشور به ثبت رسيده است.
براساس اين گزارش به تعداد خدمات ارائه شده به مشتريان سپهري از طريق سيستم آنلاين سپهر، تراکنش گفته مي‌شود که براين اساس، سيستم سپهر بانک صادرات بطور ميانگين روزانه افزون بر 2 ميليون سرويس به مشتريان سپهري ارائه داده است. گفتني است خودپردازهاي بانک صادرات ايران نيز در مرداد ماه امسال بطور متوسط روزانه 324 هزار تراکنش داشته و متوسط سرويس دهي اين دستگاه‌ها نيز طي مقطع مزبور بالغ بر 86 درصد بوده است.
لازم به ذکر است بانک صادرات ايران داراي 2305 شعبه آنلاين و 1114 دستگاه خودپرداز است که از اين لحاظ بانک صادرات پيشتاز نظام بانکي بشمار مي‌رود

+ نوشته شده در  یکشنبه 1385/06/19ساعت 21:20  توسط مهدی صمدی   | 

 

با سلام.  این مطلب هر چند یکبار در وبلاگ داشتم ولی به مناسبت سالروزتاسس بانک صادرات  به همه بپیشکسوتان ، بزرگان  و پیران بانک صادرات تقدیم می کنم .عزیزانی که در رسوندن بانک صادرات به جایگاه فعلی خودش زحمات زیادی کشیده اند . به همبن مناسبت در جستجوی مطلبی از گذشته بانک و خصو صا جناب مهندس مفرح  به این یادداشت نوشته آقای سعید تهمتن  برخوردم که از  مدتی قبل  لطفشون شامل ما شده بود .به امید اینکه با تلاش ومساعدت  ما و آیندگان بانک صادرات بتوانیم خیلی زود  جایگاه و عنوان بانک برتر شبکه بانکی و منطقه کسب نموده و در اندیشه بانکی نوین و پیشتاز در بازارهای مالی دنیا باشیم .

                                           

                                              مهندس مفرح ( روحش شاد )

پانزدهم شهريورماه هر سال كاركنان شاغل و بازنشسته بانك صادرات طى آيين هاى جداگانه اى در سراسر كشور گردهم مى آيند و سالگرد تاسيس بانكشان را گرامى مى دارند. در اين مراسم گراميداشت از خدمات پيشكسوتان بانك كه در راس آنان مهندس محمدعلى مفرح بنيانگذار بانك صادرات قرار دارد تجليل مى شود.

محمدعلى مفرح در نهم عقرب سال ۱۲۹۴ در محله سرچشمه تهران به دنيا آمد. پدرش ابوالقاسم خان از كسبه و تجار معتبر بازار بزرگ تهران همواره كوشش داشت تا فرزندش خودساخته بار آيد و هميشه روى پاى خود بايستد. محمدعلى آنگونه كه پدر مى خواست بزرگ مى شود و ضمن تحصيل، مخارج خود را بى نياز از خانواده از راه كار كردن تامين مى كند. در عنفوان جوانى مدتى را نيز به كشاورزى در زمين پدرى خود كه در محدوده منطقه ياغچى آباد فعلى شهر تهران واقع شده بود مى گذراند. او در سال ۱۳۱۴ در رشته مهندسى الكترومكانيك دانشگاه تهران پذيرفته شده و پس از پايان تحصيلات به استخدام وزارت اقتصاد درمى آيد و در همين دوره با يكى از بستگان خود ازدواج مى كند كه ثمره اين ازدواج دو دختر و سه پسر بوده است. مفرح در وزارت اقتصاد به دليل درستكارى و تن ندادن به فساد مالى مورد غضب قرار مى گيرد و مقامش به شدت تنزل مى يابد.وى از اين شكست نااميد نمى شود و با اراده اى مصمم تر با پشتوانه وجدان و تقواى كارى تكاپو را از سر مى گيرد. ابتدا كانون كار و آموزش را در جنوب تهران جهت آموزش كارى جوانان جوياى كار پى ريزى مى كند و سپس با كمك دوستان و آشنايان خود روزنامه «مجد ايران» را به انتشار مى رساند. آنگاه كه سفارت انگليس خواست روزنامه را وارد بازى هاى سياسى كند روزنامه را يكسره تعطيل و به سراغ كارهاى بانكى رفت.مهندس به گروه موسسان اولين بانك خصوصى كشور يعنى بانك بازرگانى مى پيوندد و طى مدت كوتاهى پس از نمايش توانمندى هاى خود به سمت بازرس ويژه اين بانك ارتقاى سمت مى يابدب دوستان قديمى و گردانندگان سابق روزنامه منحل شده مجد ايران را گردهم مى آورد و با مشاركت آنان و عده اى از دوستان جديد شركت تجارى «سيروان» را بنيان مى گذارد. طى يكى از جلسات اين شركت شركا به صادرات پرمنفعت سنگ معدن اشاره مى كنند و خواستار تاسيس شركتى به اين منظور مى شوند كه در اين لحظه مفرح از جا برمى خيزد و به جاى راه اندازى يك شركت در زمينه صادرات سنگ معدن، پيشنهاد تاسيس يك بانك خصوصى را پيش مى كشد و مى گويد: «از كل اسكناس ها و مسكوكات منتشره تنها حدود ۱۱ درصد آن در اختيار بانك هاى ملى، سپه، رهنى و كشاورزى است و از ۸۹ درصد بقيه مقدار بسيار كمى براى داد و ستد نقدى در جيب و كيف مردم است و مابقى پول ها كه مقدارشان بسيار زياد است در صندوقچه هاى شخصى يا درون متكاها به صورت راكد مانده اند. پس اگر بانكى بيايد و اعتماد مردم را جلب كند ۸۹ درصد نقدينگى كشور را در اختيار خواهد گرفت و اقتصاد كشور را متحول خواهد ساخت.» اين استدلال مهندس مفرح استقبال شركا را براى تاسيس يك بانك خصوصى برمى انگيزاند و اينچنين سنگ بناى اوليه بانك صادرات بنيان نهاده مى شود.
محمدعلى مفرح در دومين سال (۱۳۳۳) فعاليت بانك صادرات درحالى كه ۳۸ سال بيشتر سن نداشت از سوى هيات مديره به سمت مديرعاملى اين بانك برگزيده مى شود و تا ۲۳ سال بعد با كمك هيات مديره هدايت اين بانك را برعهده گرفت.تاسيس دبيرستان بانكدارى يكى از شاهكارهاى مديريتى مفرح بوده است. اين دبيرستان كه به منظور تامين كار متخصص بانك تشكيل شده بود، از دانش آموزان علاقه مند براى تحصيل دعوت به عمل مى آورد و آنان پس از پشت سر گذاردن دوره چهارساله كلاس ها موفق به اخذ مدرك ديپلم بانكدارى از دبيرستان بانكدارى بانك صادرات كه مدارك آن از سوى نهادهاى ذيربط مورد تائيد بود مى شدند و در صورت تمايل به استخدام بانك صادرات نيز درمى آمدند.بانك صادرات با مديريت محمدعلى مفرح يك موفقيت بى نظير ديگر را نيز تجربه كرد و آن حضور شعب اين بانك در خارج از كشور بود. در مدت مديريت مفرح شعب خارج از كشور نيز همسو با شعب داخلى اما در مقياسى كوچك تر گسترش يافتند و بر اثر اين تلاش ها بانك صادرات هم اكنون نيز با برخوردارى از ۳۳۰۰ شعبه داخلى و ۲۵ شعبه خارجى داراى گسترده ترين شبكه شعب بانكى در كشور است. دارايى اين بانك هم اكنون بالغ بر ۱۷ هزار ميليارد ريال و منابع آن افزون بر ۱۰۶ هزار ميليارد ريال است و تسهيلات اعطايى آن به مردم از مرز ۱۱۶ هزار ميليارد ريال فراتر رفته و بزرگ ترين شركت فعال در بورس كشور (شركت سرمايه گذارى غدير) متعلق به اين بانك است.مفرح كه سال هاى سال براى تعالى بانك صادرات تلاش كرده بود روزهاى پايانى عمر را با آرامش در كنار خانواده اش گذرانيد تا اينكه در صبح بيست ودوم مهرماه سال ۶۱ بر اثر سكته قلبى روى در نقاب سرد خاك كشيد و در قطعه ۸۲ بهشت زهراى تهران به خاك سپرده شد.

***روحش شاد ***

نوشته: سعید تهمتن

 

+ نوشته شده در  چهارشنبه 1385/06/15ساعت 1:17  توسط مهدی صمدی   | 

در این چند روز خیلی دنبال مطلب از بنیانگذاران بانک صادرات گشتم و سرانجام با لطف یکی از خوبان و یادگارهای  گذشته بانک در امور بازنشستگی استان جناب یاسری کتاب موج سازان به دستم رسید . گرچه قرار بر این بود که از جناب مفرح و همکارشون تقدیر کنم . اما نمی دونم وقتی به یاد صحبتها و کلام مهربانانه جناب یاسری می افتم ، به تعریفهایی که از جناب مفرح می کنند ایمان می اورم .

راستش بارها و بارها خواستم در اینجا از بعضی مسائل گله و شکایت کنم و بارها متن و مطلب هم اماده کردم اما وقتی به این بانک و گذشته اون و حضور خالصانه و عاشقانه چنین عزیزانی فکر کردم نتونستم به موضوعات وبلاگ اضافه کنم .

 خواستم امروز از کسانی که به قول معروف به مو سفید های بانک مشهور هستند ، تشکری داشته باشم . عزیزانی که هنوز هم با شور و اشتیاق نسبت به پیشرفت و سربلندی بانک صادرات ایران با همه کاستی ها و نگرانی ها در تلاشند و در اندیشه رشد و تعالی بانک هستند .

 و یک تشکر صمیمانه ازهمه کارکنانی که با خدمتی صادقانه و پشتکار و انگیزه تحسین بر انگیز در تلاشند تا همت و حضور پرتلاش خود ، اهداف و آرمانهای بنیانگذاران بانک صادرات ایران را پاس بدارند و در مسیر رسیدن به اهداف بانک صادرات ایران و خواسته همه مدیران و کارکنان سابق و حاضر این بانک گام بر می دارند .

از همه کارکنانی که در دورترین شعب کشوردر شهر ها و روستاهای محروم کشور به واقع در امر خدمت رسانی به مردم خوب و عزیز ایران مشغول خدمت هستند.دوستانی که باید با همه کاستی ها بسازند .با دوری راه ، با کمبود پرسنل شعبه و ....و ...

 اما یک تشکر صمیمیانه از مدیران خوب و صدیق بانک صادرات ایران که با سیاستها و مدیریتهای خود در جهت رسیدن به روزهای خوب و شایسته بانک صادرات ایران در تلاشند .

و یک تشکر از همه دوستان و همکاران و مشتریانی که در چند ماه از راه اندازی وبلاگ همیشه همراه من بوده اند .

 و یک خواسته و آرزوی قلبی :

 امیدوارم بعد ازگذشت پنجاه و چهار سال از تاسیس بانک صادرات و حضور بزرگانی چون مرحوم مهندس محمد علی مفرح در این بانک ، همه اعضای این خانوده عظیم ، ائم از مدیران و کارکنان صف و ستاد یک بار دیگر بکوشیم تا با ایجاد انگیزه در محیط کاری و تلاشی مضاعف همراه با اعتقاد و اعتماد به آینده بانک صادرات ایران گامی سریعتر و بزرگتر به سوی جایگاه شایسته بانک صادرات برداریم .

به امید روزی که با همت همه کارکنان بانک صادرات ایران درکنار خدمت رسانی به مردم ایران به بانکی خوشنام و سود آور و یک موسسه مالی با نفوذ در منطقه و در افقی دستیافتنی به یک بانک بین المللی مبدل شویم .

 امیدوارم در روزهای آینده بتونم مطالبی از گذشته و گذشتگان و بزرگان بانک صادرات تقدیم همه دوستداران بکنم .

بانک صادرات اریران

 ارادتمند همه دوستان و همکاران همکار کوچک : مهدی صمدی

+ نوشته شده در  چهارشنبه 1385/06/15ساعت 1:5  توسط مهدی صمدی   | 

بانکداری ایرانی در ایران از اوایل سال 1300 هجری شمسی بدلیل ضرورتهای اقتصادی و سیاسی آغاز شد اما از آنجائیکه نخستین بانکهای ایران در راستای تحقق خواست و منافع حکومت شکل گرفته بودند چندان به آحاد مردم و جلب رضایت آنان توجه نداشتند از اینرو به غیر از عده قلیلی که دارای مکنت و سرمایه زیادی بودند، اکثریت مردم ترجیح می‌دادند بجای پس‌‌انداز وجوه مازاد خود در بانکها، به رغم وجود تمامی مخاطرات احتمالی پولهای نقد خویش را در خانه نگهدارند بطوریکه براساس آمار منتشره در سومین دهه سال 1300 (هجری شمسی)؛ «از کل اسکناس و مسکوکات منتشره ایران تنها حدود 11 درصد آن در اختیار بانکها و 89 درصد مابقی آن در پستوهای منازل و صندوقچه‌های شخصی مردم و بعبارتی بصورت راکد و خارج از چرخه مالی و اقتصادی کشور نگهداری می‌شده است.»


بنیانگذاران بانک صادرات ایران با درک صحیح این موضوع بر آن شدند بمنظور جذب حداکثر نقدینگی کشور و شکوفایی اقتصادی، برای اولین بار در کشور بانکی براساس اصول مشتری‌مداری تأسیس کنند که به این ترتیب بانک صادرات ایران بعنوان یک بانک خصوصی و بصورت سهامی عام در اواسط سال 1331 با سرمایه 20 میلیون ریال که 50 درصد آن نقداً پرداخت شده بود، تشکیل شد و در 22 آبان همان سال با سیزده نفر پرسنل شروع بکار کرد درحالیکه خوش‌بین ترین افراد نیز با وجود بانکهای قدرتمند دولتی پیشرفت و موفقیت آن را پیش‌بینی نمی‌کردند.


ارایه تسهیلات بانکی بهتر به مردم، ایجاد شبکه گسترده بانکی در سراسر کشور، جلب سرمایه‌های داخلی و پس‌اندازهای هر چند کوچک، اعطای تسهیلات و سرمایه‌گذاری در کلیه فعالیتهای اقتصادی، اهداف اولیه بانک صادرات بودند.
بانک صادرات ایران از بدو تأسیس؛ نوآوری در ارایه محصولات و خدمات بانکی و احترام به مشتریان و مراجعان را بعنوان اصلی لاینفک در وجهه همت خود گمارد و با جامه عمل پوشاندن به شعارهای انتخابی خود یعنی «بانک صادرات ایران در خدمت مردم» و «حق با مشتری است» (customer is king) توانست طی مدت کوتاهی حجم زیادی از نقدینگی کشور را جذب و مهمتر از آن مردم را با نظام بانکی آشتی دهد.


اولین شعبه خارج از کشور بانک صادرات ایران در سال 1340 در هامبورگ آلمان تأسیس و به راه افتاد و پس از آن شعب خارجی این بانک یکی پس از دیگری به افتتاح رسیدند. هم اکنون بانک صادرات ایران مالکیت 4 بانک مستقل دایر در خارج از کشور (بانک صادرات تاشکند، لندن PLC، فیوچر بانک بحرین و آرین بانک افغانستان) را در اختیار دارد و علاوه بر این واحدهای بانکی متعلق به این بانک در اروپا و آسیا بالغ بر 22 واحد است.


بانک صادرات ایران در حال حاضر  عنوان گسترده‌ترین شبکه شعب بانکی ایران را با در اختیار داشتن 3300 شعبه فعال در اختیار دارد، سرمایه کنونی این بانک بالغ بر 16803 میلیارد ریال است و این بانک که از سال 1379 ارایه خدمات الکترونیکی (On-loine) را آغاز کرده، هم اکنون در زمینه‌های تعداد شعب آن لاین، تعداد دستگاه‌های ATM و تعداد کارتهای صادره Debit پیشتاز و رکورددار نظام بانکی ایران است.
گفتنی است پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در ایران بانک صادرات در هفتم خرداد ماه 1358 با تصویب لایحه‌ای از سوی مجلس محترم شورای اسلامی، ملی شد و در زمره بانکهای تجاری دولتی کشور جای گرفت.


امروزه بانک معتبر و مردمی صادرات ایران با بهره‌مندی از بیش از نیم قرن تجربه علاوه بر پایبندی کامل به اصول اولیه خود و اجرای دقیق بانکداری غیر ربوی اسلامی می‌کوشد ضمن همسویی با بانکداری بین‌المللی از طریق رعایت اصول مشتری مداری و ارایه خدمات مطلوب و نوین بانکی سرآمدی خود را در بازار پر رقابت بانکی داخلی حفظ و ارتقاء بخشد و افزون بر این رضایتمندی مردم را جلب و همچنین آبادانی میهن اسلامی را رقم زند.

نویسنده : سعید تهمتن

بانک صادرات در خدمت مردم ایران

+ نوشته شده در  سه شنبه 1385/06/14ساعت 20:10  توسط مهدی صمدی   | 

 با سلام .بالاخره بعد از مدتها یک خبر از کارکنان بانک در سایت اومد که لینک یک خبر و مشروح خبر بعدی می نویسم .

همزمان با هفته دولت و به مناسبت گراميداشت روز کارمند، طي مراسم باشکوهي با حضور مديرعامل و اعضاي هيأت مديره بانک صادرات ايران، از کارمندان نمونه اين بانک قدرداني شد.
به گزارش روابط عمومي بانک صادرات ايران، طي مراسم باشکوهي با حضور مديرعامل، اعضاي هيأت مديره و ساير مديران اين بانک همزمان با هفته دولت و روز کارمند از کارمندان نمونه بانک صادرات ايران قدرداني شد.
دکتر حميد برهاني مديرعامل بانک صادرات ايران در اين مراسم طي سخناني ضمن ارج نهادن به خدمات دولت محترم و گراميداشت ياد و خاطره شهيدان رجايي و باهنر از يکايک کارکنان بانک صادرات ايران بخاطر خدمت رساني گسترده به آحاد مردم ايران بعنوان کارمندان نمونه ياد کرد و از تلاش، نوآوري، تکريم و احترام به ارباب رجوع، وفاداري به سازمان و مسئوليت پذيري بعنوان معيارهاي اصلي انتخاب کارمندان نمونه نام برد.
وي همچنين ضمن تبريک به کارمندان نمونه بانک صادرات ايران از آنان خواست با خدمت رساني هر چه بهتر به مردم و مشتريان در موفقيت سازمان خود بيشتر از گذشته سهيم باشند.

بانک صادرات ایران از کارکنان جانباز و ایثارگر خود تجلیل کرد.

از آزادگان بانک صادرات ايران تجليل شد

+ نوشته شده در  دوشنبه 1385/06/13ساعت 19:33  توسط مهدی صمدی   | 


بانک صادرات ایران بعنوان بانک پیشگام در عرصه ارایه خدمات نوین بانکی بمنظور تأمین رفاه و جلب رضایت آحاد مردم، ضمن بهره‌برداری از جدید‌ترین فن‌آوریهای بانکداری دنیا، 15 خدمت نوین بانکی ارایه می‌دهد.
به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران این بانک بعنوان بانک پیشگام در عرصه ارایه خدمات نوین بانکی بمنظور تأمین رفاه، جلب رضایت آحاد مردم و صرفه‌جویی در وقت و هزینه مشتریان 15 خدمت جدید با استفاده از فن‌آوریهای نوین بانکداری دنیا به مردم و مشتریان ارایه می‌کند.
براساس این گزارش ارایه خدمات بانکی آن‌لاین در 2305 شعبه سپهری، ارایه خدمات 24 ساعته از طریق 1114 دستگاه خودپرداز در سراسر کشور، دریافت وجوه قبوض خدمات شهری از طریق تلفن و خودپرداز، ارایه صورتحساب بانکی یا اطلاع از مانده حساب از طریق اینترنت، SMS، اینترانت و تلفنبانک و همچنین ارایه خدمات سریع ارزی از طریق سیستم سوئیفت و توسعه آن با هدف تسهیل و تسریع عملیات ارزی از جمله اهم خدمات نوین بانک صادرات ایران است که هم اکنون به مشتریان ارایه می‌شود.
گفتنی است، خدمات سیستم پرداخت مستقیم، دستور پرداخت، حسابداری دو منظوره و پرداخت اقساط و سود سهام از جمله خدمات نوین و منحصر به فرد بانک صادرات ایران است که در حال حاضر به متقاضیان ارایه می‌شود.
شایان ذکر است ارایه خدمات از طریق 8213 دستگاه POS در سراسر کشور، ارایه انواع کارتهای اعتباری، ارایه خدمات گشایش اعتبارات اسنادی داخلی – ریالی، بهسازی و گسترش نظام اطلاع‌رسانی از طریق سیستم Call Center، ارائه خدمت به مراجعان شعب از طریق سیستم مدیریت صف و کیوسک اطلاع رسانی، ارایه خدمات 24 ساعته از طریق سیستم Help Desk به دارندگان کارتهای سپهری و پرداخت حقوق بازنشستگان و کارکنان شرکتها بصورت ماهانه از طریق شعب سپهری و دستگاه‌های خودپرداز، از دیگر خدماتی است که بانک صادرات با استفاده از فن‌آوریهای نوین آمادگی دارد به عموم هموطنان گرامی ارائه نماید.

+ نوشته شده در  یکشنبه 1385/06/12ساعت 18:24  توسط مهدی صمدی   | 

سرمقاله

شعب بانک ها در خارج، سفیران برجسته نظام بانکی

رویدادهای پولی و مالی

بانک‌ها باید به مانده وجوه ارائه شده سود پرداخت کنند

پرونده ویژه

شعب خارج از کشور بانک ها، همکاری ها، فرازها و فرودها

پرونده ویژه

بانکداری اسلامی و عملیات برون مرزي

پرونده ويژه

نگاهي به فعاليت هاي شعب خارج کشور

بانک و اقتصاد

ارز و تورم

بانک و بانکداري

راهکارهايي براي افزايش درآمد بانک‌ها

بانک و بانکداري

روابط بانک‌ها و شرکت‌هاي تجاري در چم و خم قوانين و مقرر

بانک و بانکداري

ارزشيابي ريسک اعتباري وام‌ها

بانک و بانکداري

آموزش تلفيقي

بانک و بانکداري

ربا، بهره، سود

بانک و مديريت

جابه‌جايي مشاغل، افراد و سرمايه

بانک و دنياي بانکداري

اهداف توسعه هزاره سازمان ملل

بانک و مديريت

بررسي آسيب‌ها، تهديدها، شناسايي فرصت‌ها در محيط‌هاي اقتصادي، مالي وپولي

بانک و مديريت

هوش هيجاني و نقش آن در مديريت

بانک و دنياي بانکداري

توصيه‌هايي در رابطه با طراحي پروژه‌هاي فقرزدايي با بهره‌گيري از تأمين مالي

بانک و دنياي بانکداري

رواج قانوني پول الکترونيکي؛ فايده‌ها و ضررها

بانک و مديريت

کايزن

+ نوشته شده در  پنجشنبه 1385/06/09ساعت 19:8  توسط مهدی صمدی   | 

هزار و یکصد و چهارده

 دستگاه خودپرداز در شعب بانک صادرات سرويس‌ مي‌دهند

بمنظور ارائه خدمات بانکي نوين و سرويس دهي سريع به مراجعان هزار و114 دستگاه خودپرداز در شعب بانک صادرات ايران نصب و آماده سرويس‌دهي مي‌باشند.
به گزارش روابط عمومي بانک صادرات ايران، تعداد دستگاه‌هاي خود پرداز اين بانک تا پايان مرداد ماه سالجاري به 1114 دستگاه رسيده است و شعب مجهز به اين دستگاه در سراسر کشور آماده ارائه سرويس به دارندگان سپهر کارتهاي بانک صادرات و دارندگان کارت بانکهاي عضو شبکه شتاب بصورت شبانه روزي مي‌باشند.
براساس اين گزارش بانک صادرات ايران بمنظور ارايه خدمات بانکي نوين و سرويس‌دهي سريع به مراجعان نسبت به توسعه شبکه دستگاه‌هاي خودپرداز خود اقدام نموده است که در اين راستا تاکنون يک سوم شعب اين بانک در سراسر کشور که داراي بيشترين مراجعه مردم و مشتريان بوده، مجهز به اين دستگاه شده‌اند.گفتني است از مجموع دستگاه‌هاي خودپرداز بانک صادرات ايران، 354 دستگاه در تهران و 760 دستگاه نيز در استانهاي کشور فعاليت مي‌کنند.
لازم به ذکر است بانک صادرات ايران تا تاريخ بيستم مرداد ماه امسال بالغ بر 3 ميليون سپهر کارت صادر و به متقاضيان تحول نموده است.

تعداد حسابهای سپهری بانک صادرات ایران از مرز ۱۰ میلیون گذشت

تا بيستم مرداد ماه سالجاري 10 ميليون و 268 هزار نفر از هموطنان در اقصي نقاط کشور صاحب انواع حسابهاي سپهري گرديده و از مزاياي متعدد اين حساب الکترونيکي بانک صادرات ايران برخوردار شده‌‌اند.
به گزارش روابط عمومي بانک صادرات ايران، در راستاي همسويي با بانکداري بين‌المللي، جلب رضايت و تأمين رفاه مشتريان، اين بانک از سال 1379 به نصب و راه‌اندازي سيستم پردازش همزمان رايانه‌اي (سپهر) در شعب خود اقدام کرده که در اين راستا تا بيستم مرداد ماه سالجاري 70 درصد شعب اين بانک در اقصي نقاط کشور مجهز به سيستم سپهر شده‌اند.
براين اساس با توجه به سرعت، سهولت و کيفيت بالاي سيستم سپهر استقبال مردم از اين سيستم همواره زياد بوده بطوريکه هم اکنون بيش از ده ميليون حساب الکترونيکي توسط مردم ومشتريان در شعب سپهري بانک صادرات ايران افتتاح شده است.
گفتني است انواع حسابهاي سپهر بانک صادرات ايران شامل قرض‌الحسنه پس‌انداز و جاري، سپرده‌هاي سرمايه‌گذاري بلند مدت، کوتاه مدت و کوتاه‌مدت ويژه مي‌باشد و صاحبان اين حسابها مي‌توانند از مزاياي رايگان سيستم سپهر همچون خدمات خودپرداز، تلفنبانک، پرداخت تلفني قبوض خدمات شهري، دريافت صورتحساب از طريق
SMS، ايميل و اينترنت استفاده نمايند.

+ نوشته شده در  چهارشنبه 1385/06/08ساعت 20:15  توسط مهدی صمدی   | 

نحوه دریافت تسهیلات صادراتی

دلایل کمبود منابع بانک‌هابررسی شد

پايه پولي بيش از 10 درصد كاهش يافت

71 درصد شعب بانك صادرات ايران سپهري شدند

تقديم نامه ابهامات مصوبه شوراي پول و اعتبار به شيباني

بانك هاي خصوصي از حساب ذخيره ارزي برداشت مي كنند

حذف کلی دستورات تکلیفی ،مقدمه خصوصی سازی بانکها

صندوق تعاون به دانشجويان تسهيلات ارزان قيمت مي دهد

عدم موافقت بانك مركزي با تجديد نظر در نرخ17درصد ليزينگها

برنامه‌ريزي براي قرار گرفتن در بين 500 شرکت تجاري برتر دنيا

تبحربانكهاي خصوصي در تبديل نرخ 17به 22درصد سود تسهيلات

طرح كاهش سود تسهيلات بانكي، یک گام به پیش دو گام به پس

لزوم ارائه مفاد لوایح عدم استفاده از سیستم بانکی توسط دولت

 عدم حمایت بانک مرکزی از بانکهای خصوصی در عین نظارت یکسان
عدم برگزاري مجمع عمومي بانك مركزي و ارتباط آن با تغيير شيباني

بانك مركزي مجاز به انتشار 20 هزار ميليارد ريال اوراق مشاركت شد

اعطاي تسهيلات به واحدهاي مسكوني 12 تا 20 سال ساخت تمديد شد

پست بانك براي يك ميليون دانش آموز ممتازحساب اينترنتي افتتاح مي‌‏كند

رئيس جمهور :نرخ بهره بانكى بزرگترين مانع توليد و از عوامل اصلى تورم است

انتشار اوراق مشاركت براي بازپرداخت اوراق سررسيد شده اشكال شرعي دارد

 

+ نوشته شده در  یکشنبه 1385/06/05ساعت 15:46  توسط مهدی صمدی   | 

مسابقه بزرگ نماسازي شعب بانك صادرات ايران (کلیک کنید )

+ نوشته شده در  پنجشنبه 1385/06/02ساعت 20:4  توسط مهدی صمدی   |